Program

19.2.2019Dokud jsme naživu

Festival Severská filmová zima


Dokud jsme naživu


Drama, Dánsko, 2017, 98 min, české a anglické titulky


Režie: Mehdi Avaz


Debut režiséra Mehdiho Avaze si vysloužil několik nominací na dánskou filmovou cenu Bodil i na cenu Robert, což je dánská obdoba amerických Oskarů. Snímek sleduje příběhy čtyř lidí v severním Dánsku a proměny jejich životů po tragické nehodě, která navždy spojí jejich osudy. Drama bylo inspirováno skutečnou událostí.

Začátek: 18:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

19.2.2019Mihkel

Festival Severská filmová zima


Mihkel


Thriller, Norsko / Estonsko / Island, 2018, 100 min, čes. tit.


Režie: Ari Alexander Ergis Magnússon


V touze zajistit si lepší život, přijímá Mihkel nabídku svého přítele z dětství propašovat ve svém těle zásilku heroinu ze Estonska na Island. Vážné komplikace nastanou, když jeho zažívací systém nefunguje tak, jak předpokládal. Snímek je natočen na základě rekonstrukce kriminálního případu, který se stal roku 2004.

Začátek: 20:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

20.2.2019Big time

Festival Severská filmová zima


Big Time


Dokumentární, Dánsko / Finsko / Švédsko, 2017, 93 min, české a anglické titulky


Bjarke Ingels je dánský architekt, který se snaží bojovat proti konvencím, čímž se odlišuje od řady svých vrstevníků. Je zakladatelem ateliéru BIG a během několika let se etabloval mezi nejprogresivnější architekty střední generace. Časopis Time ho v loňském roce zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí planety. Každý jeho nový projekt je ještě větší než ten předcházející. Jeho kancelář letos dokončila návrh mrakodrapu The Spiral přímo v centru Manhattanu, přes jehož skleněný plášť se táhne pásmo zelených teras. Bjarke Ingels však touží postavit něco, co bude utvářet budoucnost architektury, aby tak navždy zapsal své jméno do historie. Dokumentární snímek režiséra Kaspara Astrupa Schrödera nám ho ale představuje i jako obyčejného člověka, který zažívá vzestupy a pády a prožívá lásku i obavu z nemoci.

Začátek: 18:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

20.2.2019Now It's dark

Festival Severská filmová zima


Now It's Dark


Drama, Norsko, 2018, 125 min,  české a anglické titulky


Režie: Arild Østin Ommundsen


Lene přistihne manžela v posteli doma s jinou ženou. V šoku uteče pryč do noci a vydá se na novou životní cestu, na které ji čekají snová setkání, ale i velmi temné okamžiky. Na své cestě se dozvídá o tragických událostech, které vedly ke krizi jejího manželství. Snímek od režiséra filmů Mongoland, Příšerný čtvrtek a V říši divů.

Začátek: 20:00 Vstupné: 100 Kč / 80 Kč (studenti, senioři)

27.2.2019Všichni to vědí

Drama / Thriller / Psychologický, Španělsko / Francie / Itálie, 2018, 132 min, čes. tit.


Režie: Asghar Farhadi


Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Bujarou oslavu v kraji prosluněných vinic však naruší zmizení jednoho z hostů. Brzy se ukáže, že pod povrchem dřímají staré křivdy a tajemství, která měla zůstat zapomenuta. Nejslavnější filmový pár současnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelují v hlavních rolích dávných milenců, mezi kterými to nikdy nepřestalo jiskřit. Psychologický thriller dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho se stal zahajovacím filmem festivalu v Cannes.

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

26.3.2019Koncert

Koncert country skupiny Starý Fóry, tentokrát s názvem  "Výkop Jindry Macholána".

Začátek: 19:00

30.3.2019Souboj komiků

Ste pripravení na Súboj Komikov? Show, v ktorej uvidíte stand-up komikov Silných Rečí vo vzájomných dueloch, v ktorých si nič nedarujú. Súboje, v ktorých nie je priestor na vzájomnú ľútosť, ale iba na váš smiech. 


Každý súboj pozostáva z iných disciplín a tém, ktoré sa môžu zdať nesplniteľné. Naši komici však nepoznajú takéto slovo a vždy sa vedia vynájsť a zabaviť vás. A nezabudnite. Víťaz môže byť len jeden a rozhodujete o ňom práve VY!


Vstupenky v prodeji zde.

Začátek: 19:00 Vstupné: 320 Kč

 
 
Webdesign / Tvorba webových stránek Brno