Program

20.11.2019Severský filmový podzim

18:00 Heavy Trip


Komedie / Hudební, Finsko / Norsko / Belgie, 2018, 92 min, čes. tit., Režie: Juuso Laatio, Jukka Vidgren


Film sleduje neznámou kapelu z Finska, která se vydá na jeden z nejbrutálnějších metalových festivalů v Norsku. Začíná divoká jízda, na které je čeká spousta heavy metalu, vykrádání hrobů a ozbrojený konflikt mezi Finskem a Norskem... Pětadvacetiletý Turo trčí v zapadlé vesnici na severu Finska. Jediný světlý bod v jeho životě představuje amatérská metalová kapela Impaled Rektum, v níž zastává post zpěváka. On a jeho kamarádi už 12 let zkouší a zatím neodehráli ani jeden koncert. Pak je ale překvapí nečekaná návštěva z Norska – pořadatel Northern Damnation, jednoho z nejbrutálnějších metalových festivalů. Chlapci si uvědomují, že je to buď teď, nebo nikdy. Impaled Rektum, kteří se po zpackaném zahřívacím koncertu rozpadnou, se dávají znovu dohromady. Ukradnou dodávku, mrtvolu a rakev z místního hřbitova, nového bubeníka z léčebny pro duševně choré a utečou do Norska. Zatímco prchají před finskou policií, musí se postavit tváří v tvář norské armádě a jejich nechvalně proslulé jednotce "Delta", aby se dostali na svůj první opravdový koncert.


20:00 Nech mě padnout


Drama, Island / Finsko / Německo, 2018, 136 min, čes. tit., Režie: Baldvin Z


Trýznivý portrét závislosti, který vychází ze skutečných příběhů a rozhovorů s rodinami závislých, sleduje Stellu a Magneu. V průběhu deseti let nejisté období dospívání přechází do nebezpečného období dospělosti. Když se patnáctiletá Magnea setká se Stellou, všechno se změní. Stellin nespoutaný životní styl vtáhne obě do světa drog, což přináší vážné důsledky pro každou z nich i pro jejich vzájemný vztah. O dvanáct let později se jejich cesty znovu protnou a vzájemnému zúčtování se už nedá vyhnout.


kinobude.cz

Začátek: 18:00 / 20:00 Vstupné: 100 Kč / film, 80 Kč / film studenti, senioři

21.11.2019Severský filmový podzim

18:00 Muž ze sněhové jeskyně


Dokumentární, Norsko, 2010, 80 min, čes. tit., Režie: Fridtjof Kjæreng


Muž ze sněhové jeskyně žije už 20 let v jeskyních, vysoko v ledových norských horách.  S párem dřevěných lyží se stěhuje z jeskyně do jeskyně., kde vynalezl spoustu důvtipných řešení, díky kterým dokázal přežít i velmi drsné podmínky. Jako Nietzscheho Zarathustra si vytvořil svůj vlastní morální kodex a kousavý smysl pro humor. Jeho život je na hony vzdálený buržoaznímu materialistickému životu v nových skandinávských sociálních státech. Svým způsobem to je opravdový ekolog, žijící v drsném prostředí vysoko v norských horách. Vtipný, filosofický a hluboký film o absolutní svobodě, ve kterém hlavní hrdina nastavuje zrcadlo současné společnosti.


20:00 Zahradní ulice


Drama / Romantický, Švédsko, 2017, 110 min, čes. tit., Režie: Olof Spaak


Eric a Elin se po letech potkají jako dospělí a vzpomínají na své první setkání. Jejich rodiče byli závislí, ale v průběhu několika měsíců žili společně jako rodina. Tento společný čas stále určuje, kdo jsou a čím se stali...


kinobude.cz

Začátek: 18:00 / 20:00 Vstupné: 100 Kč / film, 80 Kč / film studenti, senioři

22.11.2019Severský filmový podzim

18:00 Na západ


Komedie / Drama, Norsko, 2017, 80 min, čes. tit., Režie: Henrik Martin Dahlsbakken


Učitel Kasper přijde o svou práci ve stejný den, kdy se jeho otec Georg nervově zhroutí kvůli úmrtí své manželky. Aby překonali smutek, vydají se na západní pobřeží na ostrov Ona, aby zastoupili právě zesnulou Kasperovu matku na mistrovství Norska v patchworku. Milý a dojemný snímek o životě, ztrátě a lásce.


20:00 Přežít léto


Drama, Litva, 2018, 91 min, čes. tit., Režie: Marija Kavtaradze


Mladá psycholožka Indre má odvézt dva mladé pacienty, Pauliuse a Juste, do psychiatrické léčebny v přímořském městě. Ačkoli Indre studuje postgraduálně psychologii, sama zažívá problémy v komunikaci s lidmi. Paulius trpí bipolární poruchou a jeho nálady se neustále mění. Juste je v péči po pokusu o sebevraždu, ale odmítá připustit, že potřebuje pomoc. Společná cesta je navzájem sblíží, ale otázkou zůstává, jestli jim to pomůže k přežití...


kinobude.cz

Začátek: 18:00 / 20:00 Vstupné: 100 Kč / film, 80 Kč / film studenti, senioři

24.11.2019Severský filmový podzim

18:00 Byl tady Saša


Drama, Litva, 2018, 96 min, čes. tit., Režie: Ernestas Jankauskas


Byl tady Saša je komorní příběh o manželském páru, který chce adoptovat dokonalou holčičku. V nedočkavosti si mladá žena domluví první setkání s dítěm za zády manžela. Nedopatřením na ni k jejímu zklamání čeká vzdorovitý dvanáctiletý chlapec.


20:00 Expedice na konec světa


Dokumentární, Dánsko, 2013, 90 min, čes. tit., Režie: Daniel Dencik


K majestátním fjordům v severovýchodním Grónsku se vydává mohutný trojstěžník s netradiční vědeckou výpravou na palubě. Naleznou účastníci expedice nové živočišné druhy? A setkají se tváří v tvář s ledním medvědem? Epicky dobrodružná dokumentární esej diváky okouzlí jak hypnoticky krásnými záběry, tak jedinečným humorem.


kinobude.cz

Začátek: 18:00 / 20:00 Vstupné: 100 Kč / film, 80 Kč / film studenti, senioři

26.11.2019Starý Fóry

Koncert country skupiny s podtitulem O jediném vinaři oblíbeném Špačkovi.


Informace také zde.

Začátek: 19:00

27.11.2019Parazit

Drama / Komedie / Thriller, Jižní Korea, 2019, 132 min, čes. tit.


Režie: Pon Džun-ho


Černá komedie sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy? Originální dílo mistrovsky pracuje s prvky thrilleru, dramatu i satiry a přináší vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek. Parazit byl oceněný Zlatou palmou a podle mnohých ohlasů se tak stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction.


kinobude.cz

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

3.12.2019Silné Reči

Silné Reči stand-up comedy show, to je záruka toho, že vás čakajú dve hodiny plné zábavy. Ostrieľaní komici ale aj vychádzajúce hviezdy slovenskej komédie sa na doskách, ktoré znamanejú smiech postarajú o to, že z predstavenia odídete s úsmevom na tvári. Budú Vás baviť komici v zostave: Ján Gordulič, Michael Szatmary, Jaro Abaffy, Matej Makovický.


Další informace a prodej vstupenek zde.

Začátek: 19:00 Vstupné: 350 Kč

4.12.2019Šťastné a veselé

Komedie / Romantický,Chorvatsko, 2016, 102 min, čes. tit.


Režie: Snježana Tribuson


O Vánocích, když si všichni vzájemně přejí "šťastné a veselé", se propletou osudy několika velmi rozdílných lidí. Osamělá cukrářka Verica, která už dávno přestala hledat toho pravého, v krátkém sledu potká najednou hned několik mužů, kteří ji každý svým způsobem okouzlí. Kdo je lepší - malíř pokojů Ljubo, který se otočí za každou sukní, operní zpěvák Martin, který, když je nervózní, musí okamžitě sníst něco sladkého nebo pěstitel zeleniny nadstandardních rozměrů Tomo? Najednou je ve Vericině životě tolik mužů... Verica však není v tomto příběhu jediná žena. Jsou zde dvě zdravotní sestry, které se snaží pochopit, jak funguje mužský mozek, Tomova dcera Brankica - operní pěvkyně, která relaxuje při řízení traktoru a štípání dřeva, Vericina nemocná sestra a její přítelkyně. Ani výčet mužských postav výše není úplný. Nesmíme zapomenout na Brankičina bývalého - milovníka rychlých aut Mislava, který má po rozchodu s ní prostě smůlu a zahradníka Karla. Jak se tyto postavy promíchají, kdo se do koho zamiluje? A podaří se chřipkou decimované záhřebské opeře nacvičit představení Dona Giovanniho? A jak s tím souvisí skupinka švábů, zvýšený počet otrav jídlem, medové perníčky a vycpaná ryba? Kolik lidí ve filmu umře? A kolik je vlastně v Chorvatsku domácností obývaných pouze jedním člověkem? Na některé z vyřčených otázek nám dá odpověď romantická komedie Šťastné a veselé...


kinobude.cz

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

10.12.2019Starý Fóry

Koncert country skupiny s podtitulem K čemu jsme dohnali Odehnala.


Informace také zde.

Začátek: 19:00

11.12.2019Bílý, bílý den

Drama, Island / Dánsko / Švédsko, 2019, 109 min, čes. tit.


Režie: Hlynur Pálmason


V odlehlém islandském městečku se bývalý policista vyrovnává s tragickým úmrtím své ženy. Smíření komplikuje zpráva, že jeho milovaná vedla ještě jiný, tajný život. Obrysy její minulosti vystupují z bílé mlhy jako okolní krajina. Byla mu nevěrná? Ingimundur nemůže jít dál, dokud nezjistí pravdu. Jeho zármutek se s rostoucím napětím mění v posedlost, která ohrozí jeho i jeho blízké. Druhý celovečerní snímek Hlynura Pálmasona (Winter Brothers) byl uveden na MFF v Cannes 2019 v sekci Critics' Week a z festivalu si odvezl ocenění pro výjimečný herecký výkon Ingvara Sigurdssona v hlavní roli.


kinobude.cz

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

14.12.2019Koncert Flek

Tradiční vánoční besídka s country kapelou Flek. 


Informace také zde.

Začátek: 19:00

17.12.2019Heal - premiéra filmu

Brněnská Premiéra filmu Heal!


Představujeme: Deepak Chopra, Bruce Lipton, Marianne Williamson, Michael Beckwith, Gregg Braden, Anita Moorjani, Anthony William the Medical Medium a další.


Dokumentární film režisérky Kelly Noonan Gores nás bere na vědeckospirituální cestu, na které zjistíme, že naše myšlenky, přesvědčení a emoce mají obrovský vliv na naše zdraví a naši schopnost se vyléčit. Nejnovější vědecké poznatky odhalují, že nejsme obětí neměnných genů a ani bychom neměli podléhat beznadějným prognózám. Faktem je, že máme o hodně vyšší míru kontroly našeho zdraví a života, než jsme donedávna věřili. Tento film Vás vyzbrojí novým pochopením o zázračnosti lidského těla a o tom, že všichni máme v sobě výjimečné léčitelské schopnosti. HEAL nejen zpřístupňuje brilantní myšlenky známých vědců a spirituálních učitelů, ale sleduje nelehkou cestu léčení třech konkrétních lidí. Léčení může být extrémně komplexní a intimně osobní, ale může nastat i spontánně. Tyto emocionální příběhy naznačí, co funguje a co ne a proč.


Další informace a prodej vstupenek zde.

Začátek: 18:30 Vstupné: od 150 Kč

18.12.2019Kyselé Vánoce

Komedie / Drama, Švédsko, 2015, 104 min, čes. tit.


Režie: Helena Bergström


Simon a Oscar jsou už tři roky spolu. Teď koupili dům spolu se svou společnou přítelkyní Cissi, která čeká s jedním z nich dítě. Chtějí to oznámit svým rodinám. A kdy je na to ten nejlepší čas? No přece o Vánocích, v čas pohody a tolerance, kdy se všichni musí mít rádi a být na sebe hodní.


kinobude.cz

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

 
 
Webdesign / Tvorba webových stránek Brno