Program

21.11.2018Climax

Drama / Horor / Taneční, Francie, 2018, 95 min., čes. tit.


Režie: Gaspar Noé


Poslední noc v chatě uprostřed lesů, zima 1996. Třicítce tanečníků a tanečnic končí intenzivní trénink na turné v USA, zbývá už jen závěrečná party. Na vinylech Daft Punk nebo Aphex Twin. A k tomu jedna velká nádoba sangrii, která na chvilku zmizela z očí... Drogový muzikál či taneční horor Climax získal v Cannes pověst nejlepšího snímku režiséra Gaspara Noeho, zvítězil v sekci Quinzaine des réalisateurs a stal se jedním z největších překvapení celého festivalu. Zrození a smrt jsou mimořádné zážitky. Život je pomíjivé potěšení.


Více informací: www.kinobude.cz

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

24.11.2018Uzavřená společnost - od 18:00

Začátek:

28.11.2018S láskou Vincent

Animovaný / Životopisný / Krimi / Drama, Velká Británie / Polsko / USA, 2017, 94 min. čes. tit.


Režie: Dorota Kobiela, Hugh Welchman


Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent (Loving Vincent) navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by "rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan". Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny.


Více informací: www.kinobude.cz

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

3.12.2018The Big 20

Vánoční koncert jump-swingové a rock’n’rollové kapely The Big 20. 


www.thebig20.cz

Začátek: 20:00 Vstupné: dobrovolně vysoké

5.12.2018Úsměvy smutných mužů

Drama / Komedie, Česko, 2018, 92 min.


Režie: Dan Svátek


Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Na válečné stezce s chlastem potkává Josef třeba Honzu, bývalého reprezentanta v triatlonu a účastníka nejtěžšího závodu světa – Ironmana. Úředník a geniální matematik Milan zase věří, že je vyslancem z vesmíru. Někoho zradila žena, někdo hrál v německém gay pornu a svůj příběh má i Tomáš, který zašel ve vztahu se svou nevlastní dcerou až příliš daleko. Všichni z různých důvodů chlastali ve velkém stylu první ligu, někdo sám doma jiný jako tahoun v hospodě. Pod dohledem přísné primářky a v pevném režimu teď společně poznávají, jak lehké bylo opojnému alkoholu propadnout a jak naopak těžká je cesta ze závislosti ven. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton?

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

11.12.201849. večer Starých fórů - šťastné a veselé

Srdečně zveme na tradiční prosincový koncert Starých fórů. Večer bude vánoční, ale většinu času se budeme raději držet svého kopyta.


Krásný předvánoční čas a hlavně pohodu vám srdečně přejí a těší se na vás Starý fóry a Jindra Kameníček.

Začátek: 19:00

12.12.2018Oni a Silvio

Drama / Komedie / Životopisný, Itálie / Francie, 2018, 150 min., čes. tit.


Režie: Paolo Sorrentino


Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář? Nejúspěšnější italský režisér současnosti Paolo Sorrentino (Velká nádhera, Mládí) se vrací do českých kin s velkolepým provokativním komediálním dramatem. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým způsobem života a zhýralými večírky, které svět zná pod označením „bunga bunga". Film dává nahlédnout do soukromí této kontroverzní ústřední postavy a nabízí pohled na mrazivé a mnohdy groteskní situace, ať už se týkají podplácení soudců, nákupu nejlepších fotbalistů nebo svádění mladičkých modelek. 

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

15.12.2018Country vánoční besídka

Tradiční vánoční nadílka country hudby. Hrát Vám budou kapely Flek, Boins, Homerun a zatančí skupina Honky Tonk.


Vstupenky rezervujte na čísle 732 349 842.

Začátek: 19:00 Vstupné: 200 Kč

19.12.2018Já, Tonya

Životopisný / Sportovní / Komedie / Drama, USA, 2017, 120 min., čes. tit.


Režie: Craig Gillespie


Černočerná komedie Já, Tonya přináší divoký a stěží uvěřitelný příběh, který by vydal hned na několik životů. Vzestup z ničeho až na vrchol, touhu, vášeň, pád na samotné dno a jeden z největších skandálů sportovní historie. Tonya Harding patřila svého času mezi nejlepší krasobruslařky světa, všichni si ji ale budou navždy pamatovat ve spojení s šokujícím útokem na její soupeřku Nancy Kerrigan.

Začátek: 19:30 Vstupné: 80 Kč / 50 Kč (děti, studenti, senioři)

 
 
Webdesign / Tvorba webových stránek Brno